סנדרה מישאל- הומאופתית קלאסית

מורת הדרך שלך להבראה: טיפול בנשים ובילדים

 • טיפול הומאופתי בדלקות אוזניים בילדים

  כשליש מהילדים סובלים מדלקות אוזניים חוזרות ונשנות. הזיהום והדלקת באוזן התיכונה נקרא "אוטיטיס מדיה ". אחד הקשיים שחווים ההורים בדלקות אוזניים בילדים הוא הכאב החזק ממנו סובל הילד ודלקת שחוזרת לעיתים קרובות מאד.

  הטיפול הקונבנציונאלי בדלקות אוזניים בילדים:

  הזיהום באוזניים יכול להיגרם מחדירה של חיידקים או וירוסים לאוזן והטיפול ניתן בהתאם לגורם המחלה. לפעמים הדלקת מתחילה עם זיהום ויראלי בדרכי הנשימה העליונות ואחריו יבוא הזיהום החיידקי באוזן. אצל 70% מהילדים עם דלקת האוזן התיכונה ימצאו  נוזלים באוזניים גם ארבעה שבועות אחרי הדלקת. בדלקת חיידקית, הרופא בוחן את מצב עור התוף , אם הוא אדום מאד ומאחוריו נוזל עכור.

  טיפול אנטיביוטי :

  כשהבן שלי היה תינוק וסבל מאד מדלקות אוזניים , הרופא רשם לו אנטיביוטיקה בכל פעם שהוא חלה בדלקת אוזניים. מאמרים אחרונים הראו כי הטיפול האנטיביוטי אינו מוריד את תדירות הופעת דלקות האוזניים. בעקבות שינוי זה רופאי ילדים נותנים היום טיפול אנטיביוטי רק במקרים בהם יש סכנה להרחבת הזיהום והופעת דלקת של עצם המסטואיד. במיוחד כשמתן טיפול אנטיביוטי שלא לצורך יכול לגרום לעמידות של החיידקים נגד האנטיביוטיקה וכאשר יש צורך אמיתי בטיפול אנטיביוטי החיידקים כבר עמידים ולא מגיבים לטיפול.

  ניתוח כפתורים:

  בילדים קטנים, תעלת האוזן אינה מפותחת דייה והנוזלים שמצטברים בה אינם יכולים לצאת. לכן , בדלקות אוזניים כרוניות נפוץ הטיפול בניתוח "כפתורים" שבעצם מחדיר צינורית דקיקה המשמשת לניקוז הנוזלים מהאוזן. ניתוח כזה יומלץ רק כאשר המצאות הנוזלים באוזניים גורמים לדלקות אוזניים כרוניות ולירידה בשמיעה. לאחר הניתוח והוצאת הצינורית , יש החלמה עצמית של עור התוף. ניתוח כפתורים מחייב השגחה על האוזניים ומניעת כניסה של נוזלים מבחוץ, מי בריכה, מים במקלחת וכדומה.

  מצב שבו מוגלה שנשפכת מהאוזן:

  מצב זה יקל על הכאבים , שכן המוגלה שלחצה על עור התוף יוצאת החוצה ויש הקלה. מומלץ לנקות את האוזן עם מי חמצן ולאפשר לגוף לרפא את עצמו. לפעמים במהלך הטיפול ההומיאופתי, המוגלה תשתחרר ותצא מעצמה ותאפשר לגוף לרפא את הדלקת.

  דלקות אוזניים ושקדים מוגדלים:

  בחלק מהילדים הנוזלים באוזניים נובעים מכך שתעלת הניקוז נחסמת ע"י שקד שלישי. השקד השלישי הוא מבנה לימפטי הנמצא אי שם בחלק העליון של החיך. כשהוא גדול מדי, הוא יכול לחסום את תעלה הניקוז של האוזניים ואז ניתוח להוצאתו יכולה לפתור את דלקות האוזניים. לפעמים משלבים ניתוח כפתורים עם הוצאת שקד שלישי.

  טיפול הומיאופתי בדלקות אוזניים כרוניות:

  מטרת הטיפול ההומיאופתי לחזק את יכולתו של הגוף להתגונן בעצמו בפני הזיהום באוזן. חיזוק המערכת החיסונית להגיב בעצמה נגד גורמי המחלה היא בעצם הדרך הנכונה להלחם בדלקות אוזניים בילדים. מניסיון אישי כאימא לילדים קטנים ולאחר טיפול בילדים, אני יכולה לספר שההומיאופתיה מצליחה להוציא ילדים רבים מהדלקות החוזרות והכאבים החזקים שמלווים דלקות אוזניים. הילד כבר לא חולה כל הזמן, לא מקבל אנטיביוטיקה במשך חודשים למניעה של הדלקת הכרונית באוזן. גם אם הוא מקבל דלקת או זיהום המערכת החיסונית שלו חזקה מספיק כדי להלחם בזיהום והוא מבריא מהר יותר וחולה לעיתים רחוקות יותר.

  האבחון ההומיאופתי :

  בשיחת האבחון ההומיאופתי ,אני שואלת את ההורים שאלות שקשורות לדלקת אוזניים עצמה, מתי היא מופיעה, אבקש מהם לתאר את ההתנהגות של הילד בזמן ההתקף של הדלקת והכאבים , וגם על : אופי הילד, ההתנהגות שלו בחברה ובבית. אני אשאל פרטים לגבי ההיריון והלידה, התפתחות הילד בשנים הראשונות לחייו ודברים פיזיים כמו תזונה , שינה , הזעה, חום וקור וכדומה. כל זאת, היות וההומיאופתיה מטפלת באדם עצמו ולא רק במחלה ממנה הוא סובל. בתום התשאול ההומיאופתי אני ארשום לילד המטופל רמדי הומיאופתית.

BizMakeBiz פותח ע"י