סנדרה מישאל- הומאופתית קלאסית

מורת הדרך שלך להבראה: טיפול בנשים ובילדים

 • טיפול הומאופתי בדלקות גרון ושקדים (אדנואידים) מוגדלים

  הגורמים לשקדים מוגדלים :

   השקדים (אדנואידים) הם רקמה לימפטית שהיא חלק ממערכת החיסון ותפקידה להלחם בזיהומים, וחיידקים ולמנוע מהם להכנס ולפגוע בגוף. יש לנו שני שקדים בגרון ושקד השלישי ממוקם מאחורי האף בחלק העליון של הלוע מעל לשקדים. ההתנפחות של השקדים היא תגובה טבעית בזמן מחלה כשהגוף נלחם בזיהום. לפעמים השקדים נשארים מוגדלים גם אחרי חלוף המחלה.

  שקדים מוגדלים יכולים לחסום את המעברים ויכולים להפריע בבליעה ובמקרה של השקד השלישי אף להפריע לנשימה, יגרום לדלקות אוזניים, סינוסטיס, קשיי נשימה בשינה , הפסקות נשימה בשינה, נחירות רמות, נזלת  תמידית ואפילו יתבטא בהפרעות בבית הספר בגלל עייפות וקשיי נשימה בשינה.

   הטיפול הקונבנציונלי בשקדים מוגדלים ובדלקות גרון חוזרות הוא לרוב אנטיביוטי ואפילו כמניעה, לאורך תקופה ארוכה הילד יקבל טיפול יומיומי על מנת למנוע את החזרה של הדלקות.

   אם הבעיה הופכת לכרונית או פוגעת באיכות החיים של הילד בדרך כלל ימליצו לו על ניתוח לכריתת השקדים המוגדלים.

  הניתוח מתבצע בהרדמה כללית. אחד ההורים רשאי ללוות את הילד לתוך חדר ניתוח עד שהילד נרדם. הסרת השקדים מתבצעת דרך הפה  כולל הניתוח להסרת שקד שלישי מוגדל. זאת בגלל המיקום של השקד השלישי. לאחר הניתוח הילד יושאר במנוחה בבית במשך כשלושה ימים. אחד הסיבוכים מהניתוח נדירים וכוללים דמם מהאף או מהפה ואז יש לחזור לבית החולים.

   

  ההסתכלות ההומאופתית על דלקות גרון ושקדים מוגדלים:

  לפי הראיה ההומאופתית לשקדים יש תפקיד בהגנה על הגוף מפני חדירת מזיקים לתוכו והבלוטות הללו מהוות קו ראשון בהגנה, ולכן לא מומלץ להוציא אותן. ילד או מבוגר שסובל מדלקות חוזרות ונישנות סובל ממערכת חיסונית חלשה יחסית. דווקא העובדה שהשקדים מגיבים למחלה מראה שהגוף עוד מנסה לעשות משהו ולתקוף את גורמי המחלה. בדרך כלל הטיפול ההומאופתי  יעזור לגוף לחזק את המערכת החיסונית, הגוף יתמודד טוב יותר עם מחלות, הבלוטות הללו לא ישארו מוגדלות כל הזמן, ולא יהיה צורך בניתוח או בהסרת השקדים.

  העיקרון שעל פיו פועלת ההומאופתיה הוא חוק הדומה: חומר המסוגל לעורר באדם בריא את הסימנים של המחלה יכול לרפא אדם שחולה באותה מחלה. יש כיום , למעשה כ5000 רמדיס שונות. מקור הרמדיס עצמן מהטבע ויש רמדיס שונות מעולם המינרלים, הצמחים ובעלי החיים.

  הטיפול הומיאופתי מטפל באדם ולא במחלה ולכן כשהילד מגיע להומיאופת עם הוריו הוא ישאל אותם פרטים רבים לגבי התופעות שהילד מרגיש בלילה ועם קשיי הנשימה , תדירות הדלקות, האם הוא נוחר, קשיי בליעה….ועוד ובנוסף ישאל גם שאלות שנראות לא קשורות :  על האופי של הילד, השינה , התזונה וההנהגות שלו.

  בתום האבחון , ההומיאופת בוחר עבור המטופל את הרמדי המתאימה לו.

BizMakeBiz פותח ע"י