סנדרה מישאל- הומאופתית קלאסית

מורת הדרך שלך להבראה: טיפול בנשים ובילדים

 • אסטמה של העור, פריחות ותפרחות חיתולים

  על פי ההומאופתיה הקלאסית מחלת עור היא סימן לכך שמנגנון ההגנה של הגוף פועל. מחלות מטבען , מתקדמות בסדר מסוים , מבחוץ פנימה לתוך הגוף. בהתחלה הגוף פוגע באיברים חשובים פחות ואם לא טיפלנו בבעיה הוא יעבור לאיברים חשובים יותר והמחלה תכנס פנימה. גם הריפוי מתקדם באותו אופן. מבפנים החוצה.

  לדוגמא: אם בעבר סבלנו מפריחה על העור ואח"כ הופיעה אסטמה, ההומאופתיה מתייחסת לכך כאל מצב של דיכוי והכנסת המחלה פנימה לתוך הגוף. ריפוי יראה כיוון הפוך ועם העלמות האסטמה תופיע מחדש מחלת העור עד שתעלם לגמרי. זהו כיוון חיובי. לכן , לא רצוי להפריע למחלת עור אלא לטפל טיפול עמוק יותר בשורש הבעיה.  הגוף פשוט מראה לנו בעזרת הפריחה שיש בעיה שצריך לטפל זה.

  טיפול סטרואידי באסטמה של העור או סבוריאה , או אפילו תפרחת חיתולים קשה, שהן בעיות עור נפוצות בתינוקות למשל, יכול ל"דחוף " את המחלה פנימה. בדרך כלל הפריחות מהוות סימן לבעיה פנימית יותר ו"העלמותן" בעקבות הסטרואידים לא פתרה את הבעיה. בטיפול הומאופתי שהוא הוליסטי יותר, מתייחסים כמובן למחלת העור אך בעיקר למצב הבריאות הפיזית והנפשית של המטופל.

  לכן, רק לעיתים רחוקות ימליץ ההומאופת למרוח משהו על העור. אני ממליצה בדרך כלל בעור מגורה למרוח שמן קוקוס (רצוי מכבישה קרה ואורגני). הטיפול הכולל של הרמדי ירפא את העור ובעצם לא יהיה צורך למרוח דבר.

  שתי תמיסות משמשות בהומאופתיה לטיפול בפציעות על העור:

  קלנדולה- תמיסה זו משמשת לחיטוי והחלמה מהירה של פצעים, חתכים, כוויות קלות ואפילו פצעים שהזדהמו ומפרישים מוגלה. ניתן להשיג את התמיסה בבתי מרקחת הומאופתים או בצורת נוזל. ניתן למרוח או לטפטף מהנוזל לבד גזה ולחבוש את הפצע. בחורף, ניתן למרוח את המשחה על כפות הידיים על פצעי קור.

  היפריקום- תמיסה ומשחה זו מיועדת לטיפול בפגיעות של איזורים עצביים שרגישים מאד למגע – כמו אצבע שנמחצה בדלת או שריטה עמוקה.

  לגבי טיפול בעור יבש , ספציפית לחורף, ניתן להשתמש במריחה של העור של שמן זית איכותי מעורבב עם הצמח טיון דביק (Dittrichia viscosa) או מספר טיפות של טינקטורה מהצמח או שמן קוקוס אורגני.

  ילדים שסובלים מתפרחות טיטולים, פריחות או אסטמה של העור מגיבים נהדר לטיפול ההומאופתי והגוף מרפא את העור ואין צורך במשחות, סטראידים או קרמים למינהם.

BizMakeBiz פותח ע"י